Lazer Epilasyon

Güzelliğinizi Taçlandırıyoruz..

Kullanım alanı ve amacı her geçen gün biraz daha genişleyen lazer epilasyon, 1994 yılında aktif olarak kullanılmaya başlanmış ve kısa süre içerisinde ilgi görmüştür. Işık temelli epilasyon modeli olarak basit bir tanımlama yapmak pek tabi mümkün ve bu konuda ülke olarak fazlası ile iyi olduğumuz gerçeğini de ifade etmek isteriz.

Profesyonel cilt bakımı aşamasında lazer epilasyon çok sık tercih ediliyor ve gerek elde edilen sonuçlar gerekse uygulama kolaylığı ile birlikte hem klinik hem de ziyaretçilerimiz adına büyük bir avantaj ve fayda sağladığı gerçeğini de ifade etmek isteriz.

Bursa lazer epilasyon noktasında sizlere yardımcı olmak adına buradayız ve var olan soru işaretlerini gidermek adına bu tür bir içerik hazırlamak istedik. Uygulamalarda asıl amaç, kıl üretiminde görev alan kök hücrelerin fonksiyonlarını doğal müdahale ile bozmak olacaktır. uygulama da bunu daha basit ve daha profesyonel bir şekilde yerine getirmemizi mümkün hale getiriyor.

Çok sayıda lazer epilasyon uygulaması mevcut ve dilerseniz sözü daha fala uzatmadan bu yöntemlere de yine hep birlikte göz atalım ve sorularınıza da kapsamlı bir şekilde yanıt vermeye çalışalım.

İğneli Lazer Epilasyon Uygulaması

En etkili epilasyon yöntemlerinden bir tanesi olan iğneli epilasyon, kıl köklerine doğrudan müdahale edilerek bu köklerin harap edilmesine dayalı bir uygulama biçimidir ve yöntemler arasında en etkili uygulama olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. geçici yöntemler ile kıyas yapıldığı takdirde etki süresinin çok ama çok daha uzun olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz ve aslında daha masraflı olmasının asıl nedeni de tam olarak budur.

Fsm bölgesinde sizlere yardımcı olmaya hazırız ve uygulama hakkında merak ettiklerinize hem buradan hem de kliniğimizde yanıt vermek isteriz. İğneli lazer epilasyon uygulamasında kıl köklerine doğrudan ulaşılır ve elektrik akımı ile birlikte kıl folikülü başarılı bir şekilde yok edilir. Etki süresinin daha uzun olmasındaki asıl etkenlerden biri de kesinlikle budur.

Uygulamanın başarılı olabilmesi için bizler 1 ila 3 yıllık bir süreç belirliyoruz ve düzenli olarak yapıldığı takdirde etkisi çok daha güçlü ve aynı zamanda hissedilebilir bir hal alacak ve bu seviyeye ulaşacaktır.

Lazer Epilasyonda Başarı Unsurları Neye Bağlıdır?

Zeynep&Tülay Beauty olarak, profesyonel bir ekip ile çalışıyor ve Bursa için en iyisini yapmaya ve sunmaya gayret ediyoruz. Fsm bölgesinde kliniğimizi ziyaret ederek uygulamalar hakkında daha kapsamlı bilgi edinebilir ve sorularınızı da doğrudan bizlere iletebilirsiniz. Lazer epilasyona dair detayları aktarmaya devam etmek istiyoruz ve başarı unsurlarını da konuşmamız gerekiyor.

Cilt Rengi

Epilasyon uygulamasında en önemli hususlardan bir tanesi pek tabi cilt rengidir. Bu konuda uzmanlarımız sizlere yardımcı olacak ev cilt tipiniz için en uygun olan çalışmayı da sizlere sunacaktır. Doğru uygulama ile birlikte başarı oranı ve etki süresi de artacaktır.

Kıl Türü/Rengi

Kalın kıllarda başarı oranının çok daha yüksek olduğunu ifade etmek isteriz. Kıl renginin koyu olması, operasyonun başarısını da etkiliyor ve aslında mantıklı bir şekilde düşünüldüğünde yoğun kıllanma durumunda da lazer epilasyonun en etkin tedavi yöntemi ve uygulama yöntemi olduğunu yine net bir şekilde görebiliyoruz.

Cinsiyet

Kadınlar bu konuda biraz daha şanslı ve yapılan araştırmalar, lazer epilasyon uygulamasının kadınlarda çok daha etkili olduğunu gözler önüne seriyor. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi ise cilt tipinin daha yumuşak olmasıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası Sizleri Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

 • Uygulama sonrası, uygulama yapılan bölgenin 10 ila 15 dakika kadar buz uygulaması ile birlikte rahatlatılması tavsiye ediliyor. Bu uygulama ile birlikte ciltte meydana gelecek olan kızarıklık ya da şişkinlik gibi sorunlar da o an engellenmiş olacaktır.
 • Uygulama sonrası ilgili bölgeyi nemlendirici yardımı ile yumuşatabilir ve nefes almasını da daha kolay hale getirebilirsiniz.
 • Nilüfer’de hizmet veren kliniğimiz, lazer epilasyon uygulaması sonrası nelere dikkat etmeniz konusunda sizlere klinik ortamında çok daha sağlıklı bilgiler aktaracaktır fakat buradan da elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Epilasyon sonrası 24 saatlik süre zarfında ilgili bölgenin sıcak su ile temas etmemesi gerekiyor ve en hassas konulardan bir tanesi de kesinlikle budur.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Etkili lazer epilasyon uygulamalarından bir tanesi olan Alexandrite lazer hakkında sizlere de detaylı bilgi aktarmak istiyoruz. Bu uygulamanın yalnızca açık cilt yapısına sahip kimselerde fayda sağladığını ve bunun için var olduğunu ifade etmek isteriz. Açık cilt tipine sahip iseniz eğer bu uygulamayı tercih etmeniz gerekecektir ve etkisi fazlasıyla tatmin edici olacaktır.

Soru: Alexandrite Epilasyon Koyu Tenli Ciltlerde İşe Yaramıyor mu?

Elbette işe yarıyor ancak çok fazla tercih edilmiyor. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi ise yan etki durumu olarak karşımıza çıkıyor. Az önce de dile getirdiğimiz gibi bu uygulama daha çok açık tenli cilt yapısı için hazırlanmış olan bir çalışmadır ve etkisi çok daha sağlıklı olacaktır.

Soru: Alexandrite Yüz Bölgesi için Uygun mudur?

Yüz bölgesinde aşırı kıllanma gibi yan etkiler söz konusu olabiliyor ve bu tür hassas bölgelerde bu uygulama tercih edilmiyor. İğneli lazer epilasyon gibi daha başarılı bir uygulamanın tercih edilmesi çok daha sağlıklı ve pek tabi çok daha doğru olacaktır.

Soru: Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

 • Koltuk altı bölgeler, alınması en sıkıntılı noktalardan biri ve bunu sürekli olarak yapacak olmak da zahmetli bir eylemi beraberinde getiriyor. Nilüfer bölgesinde faaliyetlerini sürdüren kliniğimizi ziyaret ederek sizler de bu bölge için epilasyon desteği alabilirsiniz.
 • Genital bölge için de aynı şeyleri söylemek mümkün ve kişisel bakım adına büyük önem arz eden bu bölgenin, hassas bir şekilde temiz tutulması gerekiyor. Doğru uygulama neticesinde daha pürüzsüz ve aynı zamanda daha sağlıklı bir görüntü elde etmek pek tabi mümkün olacaktır.
 • Bikini bölgesinde meydana gelen tüylenmeler, rahatsız edici bir görüntü oluşturabiliyor. Doğru uygulama ile birlikte çok daha pürüzsüz bir bikini bölgesi yaratmak pek tabi mümkündür. Cilt tipiniz için en uygun operasyonu tespit ederek bu konuda da sizlere en profesyonel şekilde yardımcı olmak isteriz.
 • Bacak bölgesinde meydana gelen kıllanmalar da görsel olarak rahatsız edici olabiliyor ve düzenli olarak alınması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bu konuda da lazer epilasyon uygulaması bir adım öne çıkıyor ve hem etki süresinin uzun olması hem de başarı oranının çok daha yüksek olması da yine bu uygulamayı daha popüler ve daha tercih edilir hale getiriyor.
 • Son olarak yüz bölgesi için de uygulanabileceğini ifade etmek isteriz. Bursa Fsm bölgesinde siz kıymetli ziyaretçilerimizi misafir etmek ve konuya dair çok daha detaylı bilgi aktarmak isteriz. Dilerseniz cilt yapınız ile ilgili bazı testler de yapabilir ve endişelerinizi de ortadan kaldırabiliriz.

9 yorum

 1. Bursa’nın tartışmasız en iyi güzellik merkezlerinden biridir. Hem hijyenliği hem de güleryüzlü personeli sayesinde hep memnun kaldığım bir işletme.

 2. Acaba sırttuma karın bölgemede yapmak istiyorum gittiğim yyerde almiyo dedi sizde alınır mı çünkü kıllarım dökülsün istiyorum

  • Zübeyde Hanım ilginiz için teşekkür ederiz. Aşağıdaki telefondan whatsapp yada arama ile detaylı bilgi alabilirsiniz.
   0544 116 98 16

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment