Medikal Ayak Bakım

Güzelliğinizi Taçlandırıyoruz..

Ayak problemleri genellikle ihmal, gerekli bakımın yapılmaması ve çoğunlukla kötü ayakkabı seçiminden ortaya çıkıyor.Bu nedenle profesyonel bakım yapılmayan ayaklar büyük risk taşıyor. Vücudun bütün yükünü çeken ayaklar, eklem rahatsızlıkları, şeker hastalığı, sinir hastalıkları ve dolaşım bozuklukları gibi bir çok hastalığın ilk belirtilerinin görüldüğü yer olduğundan, uzman kişiler tarafından analiz edilerek, profesyonel ayak üniteleriyle gerçekleştirilen bakımlar ile tırnaklarda ve ayaklarda oluşabilecek deformasyonlar, topuk çatlakları, nasır, tırnak mantarı, siğil ve batık problemleri çözülüyor. Bakımdan sonra kullanılan kozmetik ürünler ile de bakımların etkinliği artırıyor.

Günlük hayatın beraberinde getirdiği moda ve giyim tarzı, en yoğun olarak ayakları etkiliyor. Sert zeminde dar, sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabılar ile yürünmesi , bilinçsiz uygulanan pedikür büyük problemler olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılan araştırmalar ortalama her yüz kişiden 85’inde bir ayak problemi olduğunu gösteriyor. Zaman içinde değişime uğrayan ayaklarda, kemik ve eklem deformasyonları, batık, nasır, siğil, tırnak-deri mantarı ve terlemeye bağlı oluşan çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ancak günümüzde ayaklar, tüm bu olumsuzluklardan medikal bakımlar ile korunabiliyor ve oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderilebiliyor. Düzenli veya şikayete yönelik yapılan medikal ayak bakımı kişinin günlük konforunuda olumlu yönde etkilemektedir.