Protez Tırnak

Güzelliğinizi Taçlandırıyoruz..

Protez tırnak, kişinin kendi tırnağı üstüne uygulanabilen uzun ve hazır tırnaklardır. Bu protez tırnaklar, kişinin asıl tırnağının üst kısmına birtakım koruyucu maddeler kullanılmasının ardından uygulanmaktadır. Protez tırnaklar, kadınlar açısından oldukça kullanışlı olmaktadır. Bu noktada tırnak uzatamayan ya da uzatmaya vakit bulamayan kadınların rahat bir şekilde güzel, estetik ve bakımlı görünen tırnaklara sahip olabilmesini sağlar.

Tırnak protezi, bazı durumlarda sağlık nedenlerine bağlı olarak kullanılmaktadır. Bazı durumlarda ise yalnızca estetik ve güzellik elde etme amaçlı olarak kullanılarak daha bakımlı tırnak görünümüne kavuşmak için tercih edilir. Bu noktada sağlık ya da estetik açıdan protez tırnak kullanımına başvuran kişiler:

  • Tırnak yeme gibi problemleri olan,
  • Tırnak uzatmaya vakit ayıramayan ve genellikle de çalışan kadınlar,
  • Kırılgan yapıda tırnaklara sahip olanlar olarak sıralanmaktadır.

Protez tırnaklar, farklı çeşitlerde ve farklı teknikler kullanılarak yapılabilir. Bu noktada aslında protez tırnağın malzemesini oluşturan madde, aynı zamanda protez tırnağın tekniğini de ifade etmiş olur. Farklı kullanımlara, zevklere ve ihtiyaçlara göre en uygun olan protez tırnak/takma tırnak çeşidi ve tekniği belirlenip güzellik merkezi uzmanınca kişiye uygulanabilir.